Одночасне зараження трьома інфекціями

Відомо, що італієць повернувся з Іспанії, де перебував п'ять днів. Вдома його стан різко погіршився: чоловік відчував підвищену втому, піднялася температура до 39 градусів за Цельсієм, з'явилися головний біль та біль у горлі.

Також на тему: Собаки заражаються мавпячою віспою від своїх хазяїв

Через три дні він здав тест на COVID-19, результат виявився позитивним. Цього ж дня у нього з'явився висип на лівій руці. Виразкові утворення почали швидко поширюватися по всьому тілу, і чоловік звернувся до служби швидкої допомоги лікарні сицилійського міста Катанія, де його перевели у відділення інфекційних захворювань.

Проведені аналізи виявили у нього ВІЛ та віспу мавп, хоча на той час симптоми останньої майже зникли. Він також повідомив, що під час свого перебування в Іспанії мав статеві стосунки з чоловіками без презерватива.

Історія інших хвороб

Раніше він вже лікувався від сифілісу. Італієць також страждає від біполярного розладу та приймає відповідні медикаменти. Пацієнт двічі вакцинувався COVID-19 препаратом Pfizer, другу дозу він зробив у грудні минулого року. Наразі чоловіка вже виписали з лікарні після лікування від коронавірусу та віспи.

Поширення мавпячої віспи

У всьому світі було зареєстровано понад 31 000 випадків віспи мавп у майже 90 країнах. В липні Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила спалах глобальною надзвичайною ситуацією.

Мавпяча віспа не є абсолютно новою хворобою, вона відома з 1970-х років і є серйозною проблемою в Африці протягом багатьох років.

Мавпяча віспа поширюється, коли люди мають тісний фізичний контакт з інфікованою людиною, її одягом або простирадлами. Статевий контакт посилює ризик передачі.

Більшість людей одужують від віспи мавп, не потребуючи лікування, але висипання можуть бути надзвичайно болючими. Важчі випадки можуть призвести до ускладнень, включаючи запалення мозку та смерть.