Виявляється, фактично жінки вагітніють приблизно втричі частіше, ніж помічають, але у двох третинах випадків вагітність переривається природним шляхом на ранній стадії.

Читайте також: Завмерла вагітність: причини та як розпізнати

Як не сумно, викидень – це найчастіший результат запліднення. Це один з двох природних варіантів розвитку подій в процесі розмноження людини.

Проте, вчені попереджають, що причиною раннього викидня можуть стати не тільки нежиттєздатність ембріона, а й стрес або надмірні фізичні навантаження жінки в перші тижні після зачаття. Та й в наступні тижні вагітності перенапружуватися не варто.

1. Генетичні фактори – складають 3-6%.

2. Анатомічні фактори – 10-16%.

3. Вроджені аномалії розвитку матки (повне подвоєння матки, дворога, сідлоподібна, однорога матка, часткова або повна внутрішньоматкова перегородка), набуті анатомічні дефекти, внутрішньоматкові синехії (синдром Ашермана), субмукозна міома матки.

4. Ендокринні фактори – від 8 до 20%. Найчастіше це: недостатність лютеїнової фази (НЛФ), гіперсекреція ЛГ, гіперандрогенія,
дисфункція щитоподібної залози, цукровий діабет.

5. Імунологічні фактори – до 80%. ️Антифосфоліпідний синдром. Наявність у подружжя підвищеної кількості (понад 3) загальних антигенів системи головного комплексу гістосумісності (часто при родинних шлюбах), низький рівень блокуючих чинників в сироватці матері.

6. Інфекційні чинники. Більш характерні для пізніх викиднів і передчасних пологів. Але і на ранніх етапах може послужити причиною викидня внаслідок хронічного ендометриту.

Під час викидня можлива поява болю в нижній ділянці живота, який нерідко віддають в поперековий відділ. Спостерігаються переймоподібні тупі болі, погіршення самопочуття, слабкість, нудота, запаморочення. Наявність таких симптомів зовсім не обов’язково свідчить про викидень, але при їх появі краще негайно звернутися до лікаря.

Читайте також: Трішки вагітна: лікар назвав симптоми хибної вагітності

За даними різних досліджень, на ранньому терміні (до тринадцяти тижнів) переривається близько 20% вагітностей – а з усіх випадків переривання вагітності 80% відбувається саме в першому триместрі.

Іноді жінка не встигає зрозуміти, що саме сталося, буває так звана біохімічна вагітність, яка визначається тільки за рівнем гормонів. Іноді не встигає настати навіть затримка менструації, і якщо така вагітність перерветься, жінка може не помітити змін зовсім. Ще кілька десятків років тому такі випадки неможливо було виявити.

Втрата плоду викликає цілий спектр емоцій, і багатьом жінкам хочеться знайти однозначну причину та усунути її, але при одноразовому викидні з великою ймовірністю мова йде про генетичні причини. Після одного спонтанного викидня не потрібно заглиблюватися в розслідування і шукати якісь генетичні або імунологічні фактори ризику, краще витратити сили і час на своє психоемоційне відновлення.

Звичайно, після раптового викидня потрібно переконатися, що не відбулося інфікування і репродуктивні органи в порядку: хоча в більшості випадків організм відторгає нежиттєздатний ембріон, іноді все ж потрібно медикаментозне або навіть хірургічне втручання.

Звичне невиношування – це коли відбувається викидень або не розвивається вагітність три рази поспіль або більше. Така ситуація вимагає обстеження, а для збереження наступної вагітності потрібна допомога лікарів.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.