Про це пише поведінковий психолог Сергій Кистенів в Instagram.

Читайте також: Чим корисні партнерські пологи: пояснює лікар

У цьому стані жінка вважає, що вона вагітна, хоча насправді так не є. Вона відчуває всі ознаки, крім плоду в матці.

Хибна вагітність – симптоми:
• впевненість у своїй вагітності;
• нудота, блювота вранці;
• зникнення менструацій, набухання молочних залоз, виділення молозива;
• збільшення живота (через здуття, а не зростання матки);
• іноді хибне відчуття рухів плода, при відсутності своєчасної діагностики – відчуття перейм в передбачувану дату "пологів".

Найчастіше ця патологія зустрічалася у жінок дітородного віку. Симптоми можуть тривати від кількох тижнів до 9 місяців, були описані випадки довжиною в кілька років.

Хибна вагітність виникає у жінок, які пережили стрес, що пов'язаний з народженням дітей. До прикладу, це міг бути викидень, смерть новонародженого чи безпліддя.

Причини хибної вагітності
Причини хибної вагітності

Часто хибну вагітність спричиняють психічні розлади.

Лікар зазначає, що однією з рис хворих жінок є дефіцит дофаміну і збільшення активності сипатичної нервової системи, патологія часто пов’язують з полікістозом яєчників.

На фоні гормональних розладів та депресії можуть виникнути патологічні скорочення м'язів живота, закрепи. У результаті – здуття і помилкові рухи плода. А через зниження больового порогу виникають перейми.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.