Над дослідженням працювали учені Єльської медичної школи (YSM). А досягти сповільнення менпаузи їм вдалось шляхом заморожування тканини яєчників. Результати наукової праці опубліковані в Американському журналі акушерства та гінекології.

Дивіться також Які якості в партнері найважливіші для жінок різного віку

Суть дослідження

Учені створили нову математичну модель, яка ґрунтується на сотнях процедур кріоконсервації та трансплантації яєчників, а також молекулярних дослідженнях поведінки фолікулів яєчників.

Модель враховує вік пацієнтки і кількість видаленої тканини яєчника, далі формується індивідуальний прогноз для кожної жінки. Враховується також відсоток виживання фолікулів після трансплантації, що дає змогу зробити прогнози з точністю до 100%.

Нові дані учених

Результати дослідження свідчать, що для жінок молодого віку кріоконсервація тканини яєчника може відтермінувати початок менопаузи, а у випадку деяких жінок узагалі запобігти їй.

Учені наголосили, що метод дає надію на розширення можливостей жінок у збереженні своєї репродуктивної функції.

І попри те, що деякі науковці скептично ставляться до цієї ідеї і доцільності цієї процедури, автори методи переконані, що заморожування тканини яєчників є важливим відкриттям для сучасної науки.