Коронавірус пошкоджує теломери

Такого висновку прийшли іспанські вчені. Зазвичай теломери зменшуються в міру старіння, але в разі важкого перебігу COVID-19 така тенденція спостерігалася незалежно від віку людини. Відкриття вказує на нові варіанти лікування COVID-19 з ускладненнями.

До теми Невидимий ворог: чому стається "тиха гіпоксія" при COVID-19

Яким чином COVID-19 впливає на теломери

Одним з наслідків вірусної інфекції є скорочення теломерів, що, своєю чергою, перешкоджає регенерації тканини легенів і викликає у деяких пацієнтів більш тривалі ускладнення.

Вчені проаналізували теломери 89 інфікованих COVID-19 пацієнтів і виявили, що вони були коротшими у тих людей, які важко перехворіли на COVID-19. При цьому вік хворих ніяк не впливав на цю закономірність.

Чому важливі теломери

Зазвичай теломери цікавлять вчених при вивченні процесів старіння, адже довжину теломерів пов'язують зі старінням – кожного разу при діленні клітини теломери коротшають і поступово клітина пошкоджується і перестає ділитися.


Тяжкість перебігу коронавірусу залежить від довжини теломерів / Фото CNIO

Уповільнення і зупинка процесу регенерації тканин через порушення поділу клітин призводить до старіння.

Нові результати дослідження узгоджуються з попередніми даними щодо того, що однією з причин фіброзу легенів (в тому числі характерних для COVID-19) є пошкодження теломерів клітин, які беруть участь в процесі регенерації тканини легенів.

Ці клітини називають пневмоцитами типу II і саме їх SARS-CoV-2 використовує для інфікування.