Мер Львова назвав це великим проривом для хірургії Львова та України. Про це Андрій Садовий повідомив у телеграмі.

Цікаво Медиків можуть позбавити доплат за боротьбу з COVID-19 та підвищених зарплат, – Стефанишина

Міський голова Львова розповів, що 9 грудня до Лікарні швидкої допомоги з підозрою на шлунково-кишкову кровотечу поступив 50-річний мешканець Бродів. Тоді лікарі вирішили зробити надскладну операцію з допомогою робота Da Vinci.

Сьогоднішня подія – це насправді великий прорив для хірургії Львова та України. До того такі операції виконували лише приватні медзаклади. Тепер це можливо і в нашій комунальній лікарні. Дякуємо всій команді за ще одне врятоване життя,
– написав Садовий.

Що відомо про стан пацієнта

Директор Лікарні швидкої допомоги Олег Самчук написав у фейсбуці, що операцію виконали без жодного розрізу, лише проколами.

Чоловік звернувся до нас із підозрою на кишково-шлункову кровотечу. Обстеження показало завеликий отвір між черевною і грудною порожнинами. Частина шлунку змістилася в грудну клітину. Треба було оперувати,
– зазначив Самчук.

Під час втручання робот був за кілька метрів від пацієнта. На ньому була камера, що транслювала зображення медикам, а чотирма "руками" робота на відстані керував лікар.

Директор лікарні зазначив, Da Vinci зміг не тільки бездоганно усунути проблему, але я навіть зробити пластику пацієнту. Наразі прооперований чоловік уже у свідомості.


У Львові робот-хірург Da Vinci прооперував свого першого пацієнта / Фото Олега Самчука


Першим пацієнтом робота-хірурга став 50-рчний чоловік з міста Броди / Фото Олега Самчука


Роботом на відстані керував лікар / Фото Олега Самчука

Перша операція за допомогою робота-хірурга у Львові: дивіться відео 24 каналу