Підкомітет Комітет з Питань Бюджету підтримав проєкт бюджету України 2021. Це означає, що у медиків можуть забрати доплати 300% за роботу з COVID-19, розповіла на своїй сторінці у фейсбуці активістка та нардепка від партії "Голос" Ольга Стефанишина.

До теми З коронавірусного фонду використали 45,5 мільярда гривень, – Мінфін

Також в бюджеті є дефіцит у розмірі 80 мільярдів гривень на інші послуги в Програмі медичних гарантій. А без цих коштів НСЗУ (Національна служба здоров'я України) не зможе суттєво підвищити тарифи на послуги та запровадити доплати за індикатори якості в медичній допомозі.

Окрім цього, у такому випадку про суттєве підвищення зарплат лікарям можна забути. А ще НСЗУ буде змушене зменшити кількість послуг з ранньої діагностики раку, хоч ця хвороба є у лідерах переліку причин смертності в Україні.

Такі результати чергового засідання підкомітету бюджетного комітету, який опрацьовує перед другим читанням урядовий варіант Держбюджету-2021,
– розповіла Стефанишина.

Нардепка також розповіла, що на засіданні не було жодного представника МОЗ і Міністра Максима Степанова.

Загалом картина така: десь у березні через відсутність фінансування припиниться будь-яка медична допомога і виплати медикам 300% на боротьбу з COVID-19,
– заявила вона.

Загалом для реалізації Програми медичних гарантій необхідно 102 мільярди гривень.