Як відбувалося дослідження

У лютому група вчених з Великої Британії оголосила про готовність приступити до "контрольних випробувань", в яких візьмуть участь 90 осіб 18-30 років.

Також на тему: В яких країнах зафіксували найбільшу кількість хворих на коронавірус

За словами фахівців, експеримент допоможе поліпшити розуміння як самого вірусу, так і розвиток захворювання COVID-19, і це прискорить розробку нових методів лікування і профілактики. Вчені також зможуть дізнатися, чи може вакцина запобігати не тільки захворювання, але і передачу інфекції іншим людям.

Навмисне повторне зараження коронавірусом

У першому етапі досліджень беруть участь 64 добровольці, які вже перенесли COVID-19 не менше трьох місяців тому. Вченим потрібно розрахувати мінімальну дозу коронавірусу, яка дозволить йому розмножуватись в організмі, не викликаючи симптомів COVID-19. На другій фазі випробувань, яка стартує влітку, учасники піддаватимуть впливу цієї дози вірусу.

Потім добровольців помістять в карантин мінімум на 17 днів, де вони будуть перебувати під наглядом лікарів, і в разі появи симптомів отримають лікування антитілами.

Інформація, отримана в ході дослідження, дозволить нам розробити більш ефективні вакцини та методи лікування, а також зрозуміти, чи захищені люди після зараження коронавірусів і на який термін,
– пояснили науковці.

Вчені додали, що ця робота допоможе також зрозуміти, які імунні реакції захищають від повторного зараження.


Все, що треба знати про профілактику коронавірусу / Інфографіка 24 каналу