Препарат Силденафіл, ніщо інакше як "Віагра", використовується як безпечний метод для лікування еректильної дисфункції з мінімальною кількістю побічних ефектів. Однак нове дослідження вказує на те, що цей засіб може викликати чутливість до світла або порушити сприйняття кольорів, повідомляє Frontiers in Neurology.

До теми: Чому одночасне вживання кальцію та вітаміну D може зруйнувати ваше здоров'я

Шлях створення Силденафілу цікавий, адже насправді його розробили для лікування тиску. Втім, завдяки тому, що препарат розширює кровоносні судини й розслабляє гладкі м'язи пеніса, він здатен ще й значно полегшити та налагодити ерекцію.

Дія препарату може тривати від 3 до 5 годин, а побічні ефекти (головний біль та сплутаність свідомості) виникають зазвичай рідко так тривають досить недовго.

Попри це, лікар-офтальмолог Джюнейт Караарслан з Туреччини звернув увагу на своїх пацієнтів та помітив додатковий побічний ефект. Він написав статтю, у якій розповів про своїх 17 пацієнтів-чоловіків. Усі вони скаржилися йому на численні проблеми із зором: помутніння зображення, підвищена світлочутливість, а також порушення сприйняття кольорів (червоно-зелений дальтонізм або занадто інтенсивне сприйняття синього кольору).

Чоловіків об'єднувала одна річ – усі вони вперше скористалися найвищою дозволеною дозою Силденафілу – 100 міліграмів. Як повідомили пацієнти, ці ефекти почались після того, як почалась дія препарату і не зникали до кількох діб. Лише через три тижні після прийому Силденафілу у всіх пацієнтів відновився попередній зір.

Для переважної більшості чоловіків будь-які побічні ефекти будуть тимчасовими й слабкими. Однак я хотів би підкреслити, що у декого можуть виникнути проблеми із зором і очима,
– каже Джюнейт Караарслан.

Ймовірно, причина такої реакції в тому, що організм деяких людей не може ефективно розщеплювати й виводити препарат, що призводить до підвищення його концентрації в крові. Як застерігає лікар, перший прийом не варто починати з найвищої дозволеної дози, краще взяти найменшу. окрім того, препарат бажано приймати під наглядом лікаря.

Від редакції: ми пишемо статті про ліки, щоб ви не нашкодили собі, не витрачали гроші на недієві препарати й краще уявляли, що приблизно очікувати на консультації лікаря. Але ми не хочемо, щоб ви займалися самолікуванням. Звертайтеся до фахівця, якщо захворіли, не бійтесь запитувати, чому вам призначили саме ці ліки та просіть заміну, якщо це гомеопатія або БАДи (а ще краще замініть лікаря, який таку маячню виписує). Також завжди читайте інструкцію до препаратів, звертайте особливу увагу на протипоказання і радьтеся зі спеціалістом при найменших сумнівах (фармацевт не може призначати лікування, тому в аптеці краще не радитись).

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.