Дослідники з Технологічного університету Чалмерса у Швеції та біотехнологічної фірми Integrum AB створили протезну руку в рамках амбітної європейської дослідницької програми з протезування кінцівок DeTOP, пише Naked-science.

Читайте також: В Англії вперше застосували інноваційний метод лікування раку

Лікарі прикріпили протез до двох кісток передпліччя (променевої і ліктьової) жінки з допомогою титанових імплантатів і підключили 16 електродів безпосередньо до її нервів і м'язів. Це дозволило їй контролювати руку за допомогою думок і навіть задіяти її для того, щоби зав'язувати шнурки і набирати текст на клавіатурі.

Це перший клінічно життєздатний, спритний і чутливий протез руки, придатний для використання в реальному житті.

Прорив нашої технології полягає в тому, щоб дати пацієнтам можливість використовувати імплантовані нервово-м'язові інтерфейси для управління своїм протезом, відчуваючи при цьому відчуття, які важливі в повсякденному житті,
– сказав співробітник університету Чалмерса Ортіс Каталан.

Як видно на відео, жінка використовує імплантат для маніпулювання віртуальною рукою на екрані комп'ютера - тобто ще до того, як був встановлений сам фізичний протез.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.