Препарат створила група вчених зі США. Результати дослідження опубліковані в журналі New England Journal of Medicine, пише прес-служба Університету Вірджинії UVA Today.

Читайте також: Науковці зробили серйозний ривок у лікуванні ракових клітин

Противірусний препарат "балоксавір-марбоксіл" може швидко побороти вірус майже без побічних ефектів. Він суттєво скорочує тривалість симптомів і швидше за аналоги виводить вірус з організму.

Препарат виявився ефективним навіть проти резистентних форм вірусу грипу. Під час досліджень "балоксавір" показав більш ефективну противірусну здатність, ніж "озелтамівір", що продається під торговою маркою "Таміфлю".

Тривалість симптомів грипу в експериментальній групі, яка приймала препарат, була на 23-28 годин, а в деяких випадках до 48 годин коротше.

До кінця року вчені планують завершити серію клінічних випробувань і отримати схвалення на випуск ліків в управлінні з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA). Нові ліки від грипу можуть з'явитися в продажу вже у 2018 році.

До слова, у ВООЗ опублікували прогнози щодо штамів грипу, які ймовірно будуть циркулювати в Україні цього сезону. У сезоні 2018-2019 в Україні "гулятимуть" три штами грипу: "Мічиган", "Сінгапур" і "Колорадо".

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.