Результати дослідження науковці опублікували у виданні The Journal of Clinical Psychiatry.
Читайте також: 6 ознак літньої депресії та як з нею боротися
Загалом в експерименті взяли участь 63 пацієнти з клінічною депресією. Усім показували двоє дверей, за одними з них був приз. Якщо учасник обирав двері з призом, то він отримував гроші, якщо ж ні – їх втрачав.
Після цього усіх учасників розділили на дві групи, перша проходила 12-тижневий курс антидепресантів, а друга – сеанси когнітивно-поведінкової психотерапії раз на тиждень протягом такого ж часу. Також вчені виділили контрольну групу х 25 осіб, які проходили експеримент, але їм не прописували лікування.
Після завершення лікування експеримент повторили ще раз. Вчені встановили, що збільшення електричної активності мозку пов'язане зі зменшенням депресивних симптомів і тривожності. Людям з низькими показниками більше допомогли антидепресанти.
Науковці знайшли спосіб лікування депресії
За даними дослідників, діагностувати депресію та оцінити ефективність лікування можна за допомогою показників електричної активності головного мозку у відповідь на отримання винагороди.
Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.