Результати дослідження науковці опублікували у виданні The Journal of Clinical Psychiatry.

Читайте також: 6 ознак літньої депресії та як з нею боротися

Загалом в експерименті взяли участь 63 пацієнти з клінічною депресією. Усім показували двоє дверей, за одними з них був приз. Якщо учасник обирав двері з призом, то він отримував гроші, якщо ж ні – їх втрачав.

Після цього усіх учасників розділили на дві групи, перша проходила 12-тижневий курс антидепресантів, а друга – сеанси когнітивно-поведінкової психотерапії раз на тиждень протягом такого ж часу. Також вчені виділили контрольну групу х 25 осіб, які проходили експеримент, але їм не прописували лікування.

Після завершення лікування експеримент повторили ще раз. Вчені встановили, що збільшення електричної активності мозку пов'язане зі зменшенням депресивних симптомів і тривожності. Людям з низькими показниками більше допомогли антидепресанти.

Науковці знайшли спосіб лікування депресії
Науковці знайшли спосіб лікування депресії

За даними дослідників, діагностувати депресію та оцінити ефективність лікування можна за допомогою показників електричної активності головного мозку у відповідь на отримання винагороди.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.