Імплантувати механічний серцевий насос, який також відомий як пристрій шлуночкової підтримки (ventricular assist device, VAD), науковці змогли 50 років, пише Leviticus Cardio.
Читайте також: Які популярні ліки можуть пошкодити кістки скелета, – вчені
Але вченим з Національного дослідницького центру кардіохірургії в Астані вдалося вживити перший бездротовий пристрій, імплантований в тіло людини, завдання якого – допомагати серцю перекачувати кров.
За клінічними стадіями хронічна серцева недостатність поділяється на три стадії, остання з яких не лікується і може призвести до летальних наслідків.
Зазвичай VAD заряджається через шнур живлення, який підключений до пристрою і виходить з отвору в черевній порожнині пацієнта. Провід підключається або безпосередньо до електричної розетки для зарядки пристрою, або до зовнішнього акумулятора.
Вчені вперше вживили штучне серце з можливістю бездротової зарядки
Пацієнтам з традиційними VAD необхідно постійно носити з собою. Запасні батареї на випадок збою або розрядки пристрою. Щоб замінити акумулятор у них є 15 хвилин. До того ж, отвір, через який проходить шнур живлення, є сприятливим до появи інфекцій.
А от бездротовий VAD не потребує шнура живлення завдяки системі зарядки. Вона складається з індуктивної котушки приймача, акумулятора внутрішнього контролера, які імплантовані в груди пацієнта.
Один заряд пристрою може працювати протягом 8 годин, а щоб його зарядити, необхідно надіти жилет, який містить зовнішню котушку, яка заряджає внутрішню котушку з допомогою електромагнетизму.
Один заряд пристрою може працювати протягом 8 годин
Щоб відстежити рівень батареї є монітор на зап'ясті. При розрядці або серйозних несправності спрацьовує внутрішній вібраційна сигналізація. На випадок якщо щось піде не так з бездротовою системою зарядки, передбачена опція резервного живлення традиційним способом.
Цей пристрій дозволяє людям вільно виконувати свої повсякденні справи, не турбуючись про підключення до джерела живлення через провід, і на кілька годин може забути про необхідність бути підключеним до мережі.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.