Такий висновок зробили вчені з Ньюкаслського університету (Великобританія), повідомляється в прес-релізі на сайті MedicalXpress.

Читайте також: Що треба знати перед вживанням антибіотиків

Експерти проаналізували дані, отримані під час довготривалого дослідження UK Biobank. Вчені оцінили стан серцево-судинної системи та обміну речовин у 133 тисяч людей. Також фахівці порівнювали такі показники, як індекс маси тіла, окружність талії та артеріальний тиск у пацієнтів, які приймали болезаспокійливі, і тих, кому прописали тільки ліки для серця.

Як з’ясувалося, що пацієнти, які приймали опіоїди разом з ліками для нормалізації метаболізму і серцевої діяльності – ризик ожиріння збільшувався на 95 відсотків, а ймовірність гіпертонії – на 63 відсотки.

Вчені пояснюють, що згідно з цими результатами, болезаспокійливі препарати, що застосовуються для боротьби з хронічними болями, слід призначати на невеликі періоди часу.

Експерти вказують, що останнім часом лікарі все більше занепокоєні, що опіоїди викликають залежність і велику кількість побічних ефектів, зокрема, порушення нічного дихання і сну.