Про це повідомляють у журналі Health Psychology.

Дослідження провели на 48 студентах впродовж 90 днів. Впродовж цього часу студенти повинні були засвоїти нову звичку у вигляді розтягування, щоб попередити біль у спині. Половині учасників науковці сказали щоранку робити 15-секундні згинання стегон одразу після того, як вони прокинуться, а іншій половині – ввечері перед сном.

Читайте також: Які шкідливі звички свідчать про високий інтелект: ви будете здивовані

Також учасники експерименту щодня відповідали на запитання спеціального мобільного додатку, де відповідали, чи вони розтягувались і скільки часу думали перед тим, як зробити вправу. Крім того, науковці щомісяця брали в учасників дослідження зразки слини, перевіряючи рівні кортизолу.

Результати дослідження показали, що люди, які практикували бажану звичку зранку, швидше її засвоювали, ніж ті, хто намагався сформувати це ввечері. Кортизол тут відіграв значну роль у навчанні і пам'яті, а особливо – у формуванні нових звичок.

Нове дослідження припускає, що природні підйоми та падіння кортизолу також можуть вплинути на те, наскільки успішно люди засвоюють нову поведінку.

Що цікаво, за прогнозами вчених, ранкова група довела б звичку до автоматизму на 105-й день, тоді як вечірня – на 154-й.