У підсумковій статті, опублікованій в журналі Nature, вчені пояснюють, що протягом життя організму частина його клітин втрачає здатність до поділу. В молодості імунна система регулярно оновлює організм, видаляючи "застійні клітини", але з роками цей процес уповільнюється. Скупчення таких клітин призводить не тільки до старіння, а й до розвитку серцевої недостатності, артриту, хвороби Альцгеймера чи раку.
У дослідженні науковці використовували спеціальну породу трансгенних мишей, старіючі клітини яких були сприйнятливими до препарату. Піддослідним однорічним мишам (середня тривалість життя мишей становить всього два роки) починали два рази в тиждень вводити препарат, що вбиває старіючі клітини. Одноразове застосування досліджуваного синтетичного засобу з кодовою назвою AP20187 знищувало до 70% старих клітин у трансгенних мишей.
У результаті середня тривалість життя цих мишей збільшилася на 25-35%. При цьому гризуни стали менш схильними до захворювань серця, нирок і утворення пухлин.
Наступний етап для вчених – створення препарату для людей. "Оскільки ми показали, що знищення старіючих клітин не завдає організму шкоди, розробка лікувальних препаратів може бути заснована на копіюванні нашого методу", – розповів керівник дослідження Даррен Бейкер.
Нагадаємо, нещодавно американські науковці виявили гормон, який здатен продовжити тривалість життя на цілих 40%.