Це з'ясувала група психологів з Коледжу святої Марії у штаті Індіана на чолі з Дугласом Сперрі, передає Naked science.
Побутувало твердження, що чотирирічні діти з бідних сімей чують в середньому на 30 мільйонів слів менше, ніж їх ровесники із забезпеченими батьками.
Читайте також: Що потрібно сказати дитині, яка плаче
Однак, група американських психологів з'ясувала – розриву в обсязі лексикону дітей з сімей з різним рівнем доходу не існує. Вони повторили експеримент і виявили, що фактично ніякої різниці в кількості слів, які чують діти від батьків, нема.
Та під час експерименту вчені побачили одну цікаву закономірність – діти з деяких незабезпечених сімей в середньому чули більше слів під час звичайних діалогів між дорослими, ніж діти з сімей середнього класу в тій же ситуації. Тож добробут не є вирішальним фактором при визначенні багатого словникового запасу.
Зі слів Дугласа Сперрі, словниковий запас дитини формується внаслідок її спілкування з батьками, родичами та під час пасивного слухання розмов людей, які перебувають поруч (вихователів, вчителів та нянь).
Скільки слів на годину чують діти від батьків та інших дорослих в сім'ях різних соціальних класів
Все ж психологи додають – нове дослідження не робить однозначного висновку, що діти з сімей різного фінансового становища мають приблизно однаковий лексикон.
Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.