Результати дослідження свідчать про те, що вживання піридоксину, більш відомого як вітамін B6, допоможе краще запам'ятовувати сни, йдеться у виданні НВ з посиланням на науковий журнал Perceptual and Motor Skills.

Читайте також: Про що свідчить низький рівень тестостерону у чоловіків: тривожні дані


Як краще запам'ятовувати сни

В процесі експерименту вчені з університету Аделаїди спостерігали за 100 учасниками з Австралії, частина яких щодня вживала плацебо, а інша частина – вітамін B6 перед сном.

В результаті з'ясувалося, що піридоксин підвищує яскравість снів, а також допомагає краще запам'ятовувати сни.

Автор дослідження, доктор Денхолм Аспі, зазначив, що мова йде про високі дози вітамінів групи B. Фахівець також заявив, що вживання малих доз піридоксину не чинило ніякого впливу на потенційну ясність сну.

"Необхідно провести додаткові дослідження, щоб з'ясувати, які безпечні дози вітаміну B6 впливають на можливість запам'ятовувати сни. Нам також не вдалося знайти зв'язок між раціоном харчування учасників дослідження і запам'ятовуванням снів, хоча можна припустити, що ті люди, які регулярно вживають продукти з високим вмістом вітаміну B6, найімовірніше, краще запам'ятовують свої сни", – додав він у звіті.

Нагадаємо, вітамін B6 міститься в таких продуктах харчування, як нут, лосось, яйця, куряче філе, а також в свіжих фруктах і овочах, включаючи картоплю, банани і авокадо.