Дерматологи зазначають, що поціновувачам смаглявого тіла варто бути обачними та хоча б один раз на рік проходити профілактичні огляди, передає Мenslife.
Читайте також: Сезон відпусток: які небезпечні хвороби можна підхопити в популярних країнах
Ультрафіолет підвищує ризик появи раку шкіри, адже промені сонця деструктивно впливають на ДНК людини. Під впливом небесного світила меланоцити стають злоякісними клітинами, в результаті чого виникають ракові пухлини.
Тож якщо ви помітили на тілі нові плями чи родимка змінила колір – варто негайно відвідати лікаря.
Також ультрафіолет, який проходить і крізь хмари, провокує передчасне старіння шкіри. Через негативний вплив ультрафіолету може утворитись катаракта і погіршитись стан імунної системи.
Проте, порцію ультрафіолету організм повинен все ж отримувати, адже завдяки сонцю в організмі утворюється вітамін D. Окрім того, сонячні промені покращують стан при рахіті, жовтяниці, екземі та псоріазі.
Як зменшити шкоду? Аби максимально зменшити негативний вплив ультрафіолету, лікарі рекомендують уникати сонячних ванн з 11 ранку до 16 години дня. Також одягайте кепки та капелюхи і носіть окуляри з якісним сонцезахисним склом. І не забувайте на відкриті зони тіла наносити сонцезахисний крем.
До слова, відомий педіатр Євген Комаровський спростував популярні міфи про захист від сонця.
Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.