Про це повідомляє сайт Стенфордського університету, в якому науковці успішно випробували вакцину на мишах.

Читайте також: Чому селяни частіше помирають від раку

Сама вакцина являє собою комбінацію двох препаратів, які активують імунну систему для боротьби з раком. Клінічні випробування на мишах показали, що вакцина допомагає знищувати навіть найвіддаленіші пухлини. І ось тепер вчені залучають до випробування пацієнтів з лімфомами.

Вакцина від раку
Науковці почали досліджувати вакцину від раку на хворих лімфомою

Автори дослідження вважають, що оскільки введення препарату за допомогою уколу є локалізованим, то вакцина буде доступною за вартістю і з меншим рівнем побічних ефектів, ніж будь-які інші препарати для стимулювання імунної системи.

За словами творців вакцини від раку, вона може бути ефективною проти багатьох різновидів злоякісних новоутворень. Це ще один крок у справі розвитку імунотерапії. Наука вже розробила методики стимуляції імунітету людини, що дозволяють впливати на певні зони тіла, позбавляючи рак можливості поширюватися. У деяких випадках імунні клітини видаляються з організму пацієнта для генетичної обробки. Ці методики показали хорошу результативність, але вони є дуже складними, тривалими і мають масу важких побічних ефектів.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.