Про це пише Proceedings of the National Academy of Sciences.

Так, вчені з Університету Нового Південного Уельсу дійшли висновку, що саме дим від багать міг зробити легені слабшими та більш сприйнятливими до зараження бактерією Mycobacterium tuberculosis.

Комп'ютерна діагностики еволюції бактерій показала, що мікроорганізм навряд чи міг стати шкідливий у нормальних умовах середовища.

Читайте також: Як і коли потрібно проводити серцево-легеневу реанімацію: інструкція

Але, як зазначають науковці, якщо враховувати сприйнятливість людей з пошкодженими легенями та збільшення їхніх соціальних контактів за часів первісного ладу, то бактерії, могли потрапити в організм людини і викликати інфекцію.

При цьому, біологи наголошують, що це лише припущення.

Але дослідники заявляють, що частки диму справляють згубний вплив на імунітет, що захищає нижні відділи дихальних шляхів.

Як відомо, туберкульоз викликає бактерія Mycobacterium tuberculosis. Колись вважалося, що людина отримала цю хворобу від тварин понад 10 тисяч років тому, але сучасні дослідження показують, що, навпаки, люди передали патогенні штами мікобактерій ссавцям.

За словами науковців, M. tuberculosis, наймовірніше, походить від нешкідливих мікроорганізмів, що живуть в грунті і воді.

Читайте також: Як з'ясувати, чи людина жива: корисні поради