Для дослідження відібрали близько 40 000 осіб, де фахівці спостерігали за поведінкою і настроєм людей в той чи інший день тижня, вимірюючи рівень стресу, гормону щастя і інші емоційні стани.

Читайте також: Чим вам загрожує навіть одна ніч без сну: висновок вчених

Як виявилось, по понеділках люди відчувають роздратування і небажання з кимось спілкуватися. У цей період підвищується рівень стресу, саме тому багатьом здається, що вони ненавидять понеділок.

Така негативна реакція людини на понеділок викликала ще різким емоційним сплеском після вихідних. Але при цьому 40% учасників цього дослідження також відзначили, що саме в понеділок їм хочеться їсти здорову їжу, а ще 26% помітили в цей день найбільший сплеск амбіцій.

Щодо п’ятниці, то в більшості людей в цей день найкоротший сон за весь тиждень і в середньому він складає близько 6 годин. Такий час пов’язаний із очікуванням завершення робочого тижня і передчуттям вихідних, тому організм людини налаштований бадьоро.

А от суботу науковці назвали найщасливішим днем. 32% відсотки респондентів підтвердили, що саме по суботах вони відчувають себе в найкращому настрої. На другому місці – п'ятниця (30% респондентів).