Співробітники Університету Вісконсін-Медісон виявили, що реакція людини на усмішку залежить від того, яку вона інформацію несе, пише The Indian Express.

Читайте також: Вчені винайшли спосіб, як зміцнити імунітет за три дні

Вчені провели дослідження, у якому студенти чоловічої статі повинні були виступити експромтом перед іншим студентом. Останнього попросили оцінити цей виступ. Фахівці вимірювали у добровольців, які виступали, частоту серцевих скорочень і рівень кортизолу – гормону стресу.

Дослідники виокремили три основні типи посмішок: домінування призначене для передачі статусу, приналежність – повідомляє про зв'язок і показує, що ви не є загрозою і винагорода (сяюча, зубна посмішка) – інформування про те, що люди, яким ви усміхаєтеся, роблять вас щасливими.

Коли людина бачить домінуючу посмішку, то вона інтерпретується негативно, учасники відчували сильніший стрес. Рівень кортизолу у них піднімався вище і залишався високим довше після виступу. Схвальна усмішка студента, який оцінював студентів захищала від стресу та перешкоджала підвищенню гормону стресу.

Вчені також встановили, що учасники з високою варіабельністю серцевого ритму (ВСР) сильніше реагували на різні посмішки. ВСР може знижуватися при різних патологіях, таких як ожиріння, серцево-судинні захворювання і депресія. Ймовірно, такі розлади можуть ускладнити розпізнавання соціальних сигналів (посмішок) і послабити реакцію на них.

До слова, колосально омолодити серце можна. У цьому переконані американські вчені, які винайшли спосіб ревіталізації серця на 20 років.