Лікарі та експерти переймаються, що страх батьків перед коронавірусом заважає захисту їхніх дітей від інших хвороб у довгостроковій перспективі, розповіла лікарка-педіатр Ірина Іванюк.

До теми Коли потрібно робити щеплення: календар

Зрозуміло, що багато сімей обирають залишатися вдома, аби запобігти поширенню COVID-19. Втім, є ситуації, коли візит до лікаря є необхідним.

За словами лікарки Ірини Іванюк, педіатри особливо ретельно ставляться до планування обстежень та відвідувань хворої дитини в різний час дня. Багато клінік розбивають штат персоналу, тому деякі медпрацівники займаються лише обстеженнями, а інші консультують хворих пацієнтів.

Для додаткового зниження ризику поширення інфекції, лікарі обмежують кількість батьків, які можуть відвідувати кабінет огляду і вимагають від кожного відвідувача носити маску. Окрім ретельного планування годин та місць відвідування, у закладі дотримуються суворої санітарії.

Що варто знати:

  • Не пропускайте вакцинацію. ВООЗ, МОЗ України та Американська академія педіатрії наголошують на тому, що слід дотримуватися графіку профілактичних щеплень навіть в період пандемії.
  • Знайте, які кроки безпеки здійснюють ваші медичні працівники. Медпрацівники внесли чимало змін у практику, щоб спробувати обмежити поширення COVID-19.
  • Деякі зустрічі можна здійснити за допомогою телемедицини. Якщо ваша дитина не хворіє й консультація з лікарем не повинна включати щеплення, запитайте лікаря про можливість "віртуального візиту". Не всі обстеження можна зробити в рамках онлайн-консультацій., але деякі питання можна вирішити таким чином.
  • Продумуйте усе на кілька кроків вперед. Адже поки людство бореться з COVID-19, інші й не менш важливі захворювання можуть повернутися знову. До прикладу, через відмову від щеплень у Чернівецькій області в області вже спалахнув кашлюк.