Так, американські ЗМІ повідомляють, що США планують заборонити в'їзд для іноземців, які вакцинувалися проти COVID-19 російським препаратом "Супутник-V". І це правило стосуватиметься не лише росіян.

Увага Україну накриє вірусна хвиля: як посилити ефект вакцинації

"Супутник-V" використовують не тільки у Росії. Згідно з даними Глобального інноваційного центру охорони здоров'я при Університеті Дюка, загалом у світі було придбано 448 мільйонів доз "Супутник V". Переважно угоди здійснювалися урядами країн з низьким рівнем доходу.

Росія втратить можливість використовувати цю вакцину як дипломатичний інструмент,
– заявила професорка Університету Співдружності Вірджинії Джудіт Твіггі.

Чому у США хочуть заборонити в'їзд для вакцинованих "Супутником-V"

Згідно з новими вимогами, які остаточно повинні затвердити пізніше, охочі відвідати США повинні бути вакциновані препаратами, схваленими ВООЗ або Управлінням із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA).

Вакцини яких компаній підходять під ці вимоги:

  • Pfizer-BioNTech,
  • Moderna,
  • AstraZeneca,
  • Sinopharm,
  • Sinovac,
  • Johnson & Johnson.

Ні FDA, ні ВООЗ поки що не схвалили російський "Супутник-V". Такі ж обмеження можуть торкнутися і щеплених препаратом Covaxin виробництва індійської компанії Bharat Biotech.

До теми Росіяни беруть участь в осінній сесії ПАРЄ дистанційно: все через невизнання "Супутника V"

Чи схвалить ВООЗ "Супутник-V"

Національний дослідницький центр епідеміології та мікробіології ім. Гамалії, який розробив "Супутник-V", подавав заявку на схвалення ВООЗ. Організація довго вивчала наявну інформацію про препарат, але нещодавно припинила процес реєстрації. Річ у тім, що під час інспекції на одній з фабрик виявили невідповідність правилам "найкращої практики виробництва".

В організації повідомили, що повторну інспекцію проведуть лише після того, як російські виробники внесуть необхідні зміни до виробничого процесу і повідомлять про це ВООЗ.