Катастрофічна ситуація з COVID-19 в Росії

В Росії наразі розробили та застосовують 5 препаратів для вакцинації проти коронавірусу. Попри катастрофічну епідситуацію та впровадження примусової вакцинації для окремих груп населення, в Росія, станом на 6 жовтня, двома дозами вакцинувалися 29% населення.

До теми В Білорусі засекретили статистику смертності під час пандемії

Росіяни не довіряють вітчизняним вакцинам

Однак, очевидно причиною низьких показників вакцинації є не антивакцинаторські переконання, а недовіра до вакцин російського виробництва.

Доказом цього є так званні "вакцинні тури" за кордон, які наразі є дуже популярними серед росіян. Під час подорожі людям пропонують вакцинуватись західними препаратами.

Відтак, пакетні тури "за щепленням проти COVID-19" пропонують щонайменше три російські туроператори.

На думку політолога Тараса Березовця, росіяни розуміють, що вакцинуватися потрібно західними вакцинами, які сертифіковані, клінічна ефективність яких доведена і роблять це непублічно.

Що відомо про вакцини, які використовують в Росії?

Окрім "Супутник-V", Росія проводить щеплення іншими власними препаратами – "ЕпіВакКорона" та "КовіВак". Вони були зареєстровані ще до закінчення ІІІ фази досліджень. Як свідчать документи ВООЗ, розробники "ЕпіВакКорони" так і не подали до них заяву на проведення оцінки якості вакцини (Expression of Interest, EOI). Щодо вакцини "КовіВак", міжнародних даних, що підтверджують її якість взагалі немає.

Актуальна статистика коронавірусу в Росії

Джерело: Meduza

  • За даними федерального Оперштабу по боротьбі з коронавірусом, в Росії за минулу добу зафіксовано 27 550 нових випадків COVID-19. Це максимальний показник добової захворюваності з початку 2021 року.
  • Загалом. від початку пандемії коронавірусу в Росії зареєстрували 7 690 110 випадків захворювання.
  • Жертвами COVID-19 в Росії стали 213 549 людей. Зокрема, за минулу добу від ускладнень коронавірусу померли понад 900 людей. Тож, РФ – друга за добовою кількістю смертей у світі та перша в Європі.