мРНК-вакцини можна "упаковувати" в капсулу

Наша система травлення заповнена агресивними кислотами, призначеними для розщеплення складних харчових продуктів, тож пероральні препарати часто потребують захисної оболонки.

Увага У МОЗ назвали вакцину, яка забезпечує один із найкращих захистів проти Омікрону

Декілька років тому дослідники Массачусетського технологічного інституту відкрили унікальний метод перорального прийому ліків. Нововведенням стала невелика капсула, вкрита мікроголками.

Молекули мРНК можна доставляти прямо в шлунок

Коли ця капсула потрапляє в кишківник, її вміст, тобто ліки проходить через систему травлення людини. Дослідження показали, що ця нова система доставки ліків може ефективно працювати з молекулами мРНК.

Нуклеїнові кислоти, зокрема РНК, можуть бути надзвичайно чутливі до деградації, особливо в травному тракті,
– зауважив співавтор дослідження Джованні Траверсо.

Для цього вчені розробили новий вид наночастинок для утримання мРНК. Ця нова наночастинка призначена для більш ефективного проникнення в клітини та доставки корисного навантаження мРНК.

Метод уже протестували на тваринах

Наночастинки уже перевірили на кількох моделях тварин. мРНК, що доставляється в експериментах, була закодована для нешкідливих репортерних білків, які можуть сигналізувати, що тканина отримала мРНК і виробляє необхідні молекули.

У шлунково-кишковому тракті багато імунних клітин, і стимуляція імунної системи шлунково-кишкового тракту — відомий спосіб створення імунної відповіді,
– сказав Абрамсон.

Крім доставки мРНК вакцин новим способом, це нове дослідження вказує на нові цільові методи лікування шлунково-кишкових захворювань.