Останні дослідження свідчать про те, що вакцинуватись можна навіть тоді, коли деякі симптоми вже наявні. Нежить не заважає вакцинуванню, а щеплення навпаки полегшує перебіг захворювання.

Читайте також: Вакцина від грипу: все, що потрібно знати про щеплення

Відтак, дитину з нетяжкими проявами вірусної інфекції можна вакцинувати.

Зокрема, вакцинація не обтяжує перебіг хвороби, якщо наявні такі симптоми:

  • кашель;
  • нежить;
  • температура нижче 38.3;
  • отит;
  • діарея.


Якщо симптоми захворювання не тяжкі, вакцинуватись можна

Окрім запобігання захворюванням, вакцинація проти грипу може запобігти важким, небезпечним для життя ускладненням у дітей, наприклад:

Дослідження 2014 року показало, що вакцинація проти грипу зменшила ризик прийому дітей на грип до педіатричного відділення інтенсивної терапії на 74% протягом сезонів грипу з 2010-2012 років.

У 2017 році було проведено дослідження в журналі Pediatrics external icon, яке довело, що вакцинація проти грипу також значно знижує ризик дитини померти від грипу.

У дослідженні, в якому було розглянуто дані за чотири сезони грипу між 2010 та 2014 роками, було виявлено, що вакцинація проти грипу знижує ризик смерті, пов’язаної з грипом, наполовину (51 відсоток) серед дітей, які страждають на високі ризики, та майже на дві третини (65 відсотків) серед здорових дітей.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.