Вакцинацію проводити під час пандемії необхідно для того, аби уникнути додаткових спалахів інших небезпечних захворювань. Здоров'я 24 зібрало правила безпеки щеплень під час пандемії.

Читайте також: В Україні продовжили карантин до 11 травня

Щеплення за розкладом

Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує не переривати планові щеплення на період пандемії коронавірусу, інакше підвищується ймовірність спалахів інфекцій, які можна запобігти завдяки вакцинації.

Тому українські державні і приватні клініки продовжують проводити вакцинацію своїх пацієнтів, попри карантин.

Вакцинуйте дитину у відповідні дні

Якщо ви будете вакцинуватися в державній поліклініці, робіть це в "День здорової дитини". У такі дні, за правилами, батьки повинні приводити на профілактичний огляд до педіатра тільки здорових дітей. Під час карантину обов'язково дотримуйтесь усіх рекомендацій гігієни: носіть маску, одягніть маску й на дитину, користуйтесь антисептиком. Слід також дотримуватися соціальної дистанції в 1,5 метра.

Вакцинація вдома: є ризик

Деякі клініки пішли ще далі: вони надають таку послугу, як вакцинація вдома. З одного боку, це дуже зручно: не порушується режим самоізоляції, і ваша сім'я контактує з мінімальною кількістю людей.

Але, з іншого, не варто забувати про те, що після щеплення може розвинутися алергічний шок. Це буває рідко, але все ж буває. Саме тому лікарі рекомендують залишатися в стінах поліклініки пів години після щеплення.


Як не захворіти на коронавірус / Інфографіка 24 Каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.