Деякі жінки повідомляли про нерегулярність менструації або інші менструальні зміни після ін'єкцій. Національні інститути охорони здоров'я фінансують дослідження, щоб з'ясувати, чи є зв'язок.
Актуально Як адаптуватися до нових умов: дієві поради, щоб позбутися стресу
Команда проаналізувала дані із додатка для контролю народжуваності під назвою Natural Cycles, схваленого Управлінням з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів для жінок. Додаток призначений для того, щоб відстежувати менструальні цикли та визначати, коли, швидше за все, можна завагітніти.
У дослідженні взяли участь майже 4 000 американських жінок з "нормальним" циклом, в середньому від 24 до 38 днів.
Дослідники спостерігали за вакцинованими жінками протягом трьох циклів до щеплення та ще 3 місяці після щеплення. Результати порівнювали з невакцинованими жінками.
Вакцинація порушує цикл
Менструація після щеплення починалася приблизно на день пізніше, ніж зазвичай. Але не було жодних змін у кількості днів менструальної кровотечі.
Це неймовірно обнадіює,
– сказала докторка Елісон Едельман з Університету здоров'я та науки Орегона.
Отримані дані лише підтверджують, що будь-який вплив вакцин проти COVID на менструацію є мінімальним і тимчасовим.
Результати дослідження у подробицях:
- У підгрупи з 358 жінок, які отримали обидві дози вакцини в тому самому менструальному циклі, спостерігалася дещо більша зміна довжини наступного циклу – в середньому на два дні.
- Близько 10% мали зміни впродовж 8 днів і більше, але згодом повернулися до нормальних діапазонів.
Чому вакцина може впливати на менструацію
За словами Едельман, одна з теорій полягає в тому, що коли імунна система активізується в певний час циклу, то "наш біологічний годинник або те, що контролює менструальний цикл, може дати збій".
Науковиця планує провести додаткове дослідження, щоб дізнатися, чи впливає вакцинація на важкість менструальної кровотечі і як реагують на щеплення жінки з нерегулярними менструаціями.