Однак нове дослідження вчених з Медичного центру Бет Ізраїль Діконес (BIDMC), показало, що клітинний імунітет — або виробництво захисних імунних клітин, який формують вакцини, забезпечують надійний захист від важкого захворювання у випадку інфікування як Дельта варіантом, так і Омікроном.

Увага У Дії з'явилися COVID-сертифікати для щеплених бустером

Команда оцінила зразки 47 людей, щеплених вакцинами Johnson & Johnson або Pfizer-BioNTech.

Наші спостереження довели, що наявні вакцини проти COVID-19 все ще забезпечують надійний захист від важких захворювань та госпіталізації у випадку інфікування Омікроном, попри суттєво знижену відповідь нейтралізуючих антитіл,
– зауважив автор дослідження Ден Х. Барух.

Яким чином вивчали ефективність вакцин

Використовуючи зразки від неінфікованих людей, які були щеплені вакцинами Johnson & Johnson або Pfizer-BioNTech, вчені виміряли відповіді CD8+ T-клітин і CD4+ T-клітин на вихідні штами вірусу SARS-CoV-2 Дельта і Омікрон через один місяць і потім знову через 8 місяців після останнього щеплення.

Результати аналізу

Вчені побачили, що специфічні для Омікрону реакції CD8+ Т-клітин були більш ніж на 80% перехресно реактивними, ніж проти вихідного штаму вірусу. Це означає, що клітинний імунітет пам'ятав, як боротись з коронавірусом.

Враховуючи роль CD8+ Т-клітин у ліквідації вірусних інфекцій, імовірно, що клітинний імунітет значною мірою сприяє захисту вакцин проти важкого захворювання SARS-CoV-2,
– сказав Барух.

Наскільки різні вакцини захищають від Омікрону

Хто частіше заражається штамом Омікрон – відео