Під час випробувань виявилось, що бустерна доза AstraZeneca посилює імунну відповідь проти штамів Бета, Дельта, Альфа, Гамма та Омікрон.

До теми Pfizer і BioNTech почали клінічні випробування особливої вакцини проти Омікрону

Попередні результати клінічного дослідження з безпеки та імуногенності продемонстрували, що третя бустерна доза вакцини Vaxzevria, розроблена компанією AstraZeneca спільно з Оксфордським університетом, сприяє посиленню імунної відповіді проти штамів Бета, Дельта, Альфа та Гама вірусу SARS-CoV-2. За даними окремого аналізу зразків, посилення імунної відповіді також було продемонстровано стосовно штаму Омікрон,
– заявили в компанії.

Посилює імунітет навіть після Coronavac

Дослідження проводилось на людях, щеплених препаратами AstraZeneca, Coronavac та мРНК-вакцинами. Згідно з даними компанії, бустер AstraZeneca посилює імунну відповідь незалежно від того, якими вакцинами людина зробила перших 2 дози.

Отримані результати доповнюють раніше отримані докази на користь застосування третьої дози вакцини Vaxzevria незалежно від схеми первинної вакцинації. З огляду на термінову потребу в бустерній дозі компанія надає ці додаткові дані в органи охорони здоров'я в усьому світі,
– йдеться в повідомленні.

Виконавчий віцепрезидент підрозділу досліджень і розробок біологічних лікарських засобів компанії AstraZeneca сер Мене Пангалос наголосив, що компанія "продовжить подання заяв до регуляторних органів у всьому світі для можливості застосування вакцини як третьої бустерної дози".

Що варто знати про вакцину AstraZeneca

  • Препарат під назвою Vaxzevria розробила компанія AstraZeneca спільно з Оксфордським університетом.
  • Вакцина отримала умовну реєстрацію або дозвіл на екстрене використання у більш ніж 90 країнах.
  • Препарат схвалила Всесвітня організація охорони здоров'я.
  • Vaxzevria зареєстрована в Україні для екстреного застосування та використовується для імунізації населення.