Також керівник уряду на своїй сторінці у Facebook сказав, що сам зробив щеплення від дифтерії, адже це необхідно для того, аби жити безпечно.

Важливо: Чим так небезпечна дифтерія: симптоми, профілактика та лікування

Олексій Гончарук зазначив, що громадяни України йдуть робити щеплення тоді, коли у країні починається спалах хвороби, але на його думку – все повинно бути навпаки. Адже щеплення призначені не для того, щоб гасити спалахи захворювання, а щоб запобігати їм.

Також він додав, що з року в рік про щеплення поширюють купу міфів, мовляв, то це небезпечно, то закуплено недостатньо вакцин. Він запевнив, що це все брехня, і вакцин вистачає на всіх, адже вже третій рік поспіль в кожний регіон країни вчасно закуповується достатня кількість вакцин для проведення календарних щеплень.

Більше про Щеплення від дифтерії: коли робити, види та побічна дія вакцинації

Разом з тим, прем'єр-міністр вказав на проблему неналежного зберігання вакцин. Адже в деяких містах існують суттєві проблеми з обладнанням – востаннє холодильні камери для зберігання закуповувались ще до 2000 року.

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук доручив головам ОДА:

  • провести аудит умов та належного стану зберігання вакцин у своїх областях та прозвітувати про результати Міністерству охорони здоров'я;
  • почати найширшу інформаційну кампанію про користь вакцинації та ризики поширення інфекційних хвороб через низький рівень вакцинації серед населення;

Варто знати: Як зробити щеплення безкоштовно


Прем'єр-міністр Олексій Гончарук про вакцинацію

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.