За останні роки значно збільшилася кількість жінок, які спочатку хочуть побудувати кар'єру, а вже пізніше народжувати дітей, пише MedikForum.

Читайте також: Особливості тренування та харчування під час вагітності: секрети успішних пологів

Так, середньостатистичний вік пологів у Великобританії на 5 років вище, ніж він був 40 років тому. У Норвегії взагалі частіше народжують жінки старше 40, ніж 20-річні. Україну також зачепила ця тенденція, а жінки все частіше народжують у 27-30 років. Однак пізні пологи тягнуть певні небезпеки і ускладнення.

Вчені провели дослідження, у якому взяли участь 420 тисяч жінок, що завагітніли з 2009 по 2013 роки. За статистикою, майже кожна восьма вагітність закінчується викиднем. Зазвичай він стається на терміні до 12 тижнів.

Найнижчий коефіцієнт викиднів у жінок вікової групи від 25 до 29 років - він становить всього 10%. Для жінок від 30 до 34 років цей коефіцієнт зростає до 11%, а у віковій групі від 35 до 39 – до 17%. Ризик викиднів у жінок від 40 до 44 років збільшується до 32%. Якщо ж пологи очікуються після 45 років, то ймовірність втратити дитину становить вже 54%. Тобто це частіше, ніж кожен другий раз.

Окрім того, дослідники виявили ще одну небезпеку – рецедив викидня.Якщо жінка вже один раз втрачала дитину, то ймовірність повторного випадку збільшується на 50%. Після двох викиднів ризик третього подвоюється, а після трьох викиднів підряд ймовірність четвертого виростає в чотири рази.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.