Під час звернення Зеленський розповів, що нині в Україні проходять дослідження 4 лікарських засобів для лікування коронавірусу.

До теми Зеленський пообіцяв мільйон доларів винахіднику вакцини чи ліків від COVID-19

Раніше Офіс Президента анонсував старт дослідження препарату вітчизняного виробництва, який повинен полегшувати перебіг симптомів коронавірусу. Окрім того, препарат планують використовувати не лише для лікування, а й для профілактики.

У повідомленні зазначають, що за попередніми висновками українських вчених та виробників, препарат може суттєво знизити або навіть повністю нейтралізувати загрозу смерті від ускладнень, які спричиняє COVID-19.

Натомість Зеленський висловив надію на те, що під час клінічних випробувань ефективність препарату таки підтвердять, й він "допоможе вберегти життя тисяч українських громадян".

Володимир Зеленський
“Я вірю в українських учених, і сьогодні всією країною ми тримаємо за них кулаки”.

Назву препарату, виробника та навіть діючу речовину поки що тримають в таємниці. У пресслужбі зазначили, що усі деталі повідомлять згодом.

В ефірі ТСН головний санлікар країни та заступник очільника МОЗ Віктор Ляшко додав, що детальніше про препарат повідомлять після того, як будуть готові перші результати клінічних випробувань.

Віктор Ляшко
“Це добре, що й українські виробники розпочинають клінічні випробування препаратів, які можуть змінити нашу ситуацію і боротьбу з коронавірусом. Тому я особисто, певно як і всі громадяни, маю привітати, що починаються клінічні випробування. Я знаю, що до цього вони були й зараз є нові препарати. Поки що рано називати, але щойно почнуться клінічні випробування і ми будемо мати перші результати, я думаю, що будуть активні пресконференції всіх залучених до цього процесу”.

Раніше президент пообіцяв виділити мільйон доларів тому українському вченому, який зуміє винайти ліки або вакцину проти коронавірусу. Відтак, цілком ймовірно, що у випадку позитивних результатів досліджень цього препарату, його виробники можуть отримати зазначену суму.

Нагадаємо, раніше український вчений Олександр Гриневич заявив, що фуфломіцин Протефлазід ефективний для лікування коронавірусу.


Симптоми коронавірусу / Інфографіка 24 Каналу

Дивіться відеозвернення Зеленського до українців:

Цікаво Мільйон доларів за вакцину від Зеленського: академік висміяв ініціативу президента

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.