Відповідні зміни до Постанови Кабінету міністрів №211 "Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19" від 11 березня 2020 року були ухвалені на засіданні уряду, йдеться у повідомленні пресслужби Кабміну.

Читайте також: Українців можуть зобов'язати носити маски та обмежити кількість людей на вулиці

Серед внесених нових змін діятиме заборона на:

  • відвідування парків та зон відпочинку, крім вигулу домашніх тварин однією особою та у випадку службової необхідності;
  • перебування в громадських місцях без вдягнутої маски чи респіратора;
  • переміщення групою осіб більш ніж по двох, крім випадків службової необхідності та супроводу дітей;
  • перебування в громадських місцях осіб, які не досягли 16 років, без супроводу повнолітніх;
  • проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування тощо.

Згодом на сайті Міністерства охорони здоров'я теж опублікували повідомлення про посилення карантинних обмежень. Там зазначили, що рішення прийняте з ініціативи очільника відомства Максима Степанова на засіданні Кабінету Міністрів 1 квітня з доопрацюванням до 2 квітня.

Максим Степанов
“ Н аші дії спрямовані на те, щоб максимально захистити українців від коронавірусу. Ми хочемо запровадити найефективнішу комбінацію профілактичних немедикаментозних заходів”.

Під час засідання уряду також розглянули можливість запровадження додаткових виплат та скасування нарахування пені тим людям, які погоджуються на самоізоляцію.

Ми зараз йдемо назустріч людям, які обирають самоізоляцію, даємо їм можливість уникнути різноманітної пені, даємо додаткові виплати,
– повідомив міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов.

Попередньо уряд зобов'язав усіх українців, які повернулися з-за кордону, перебувати на обсервації впродовж 14 днів з метою недопущення занесення нових випадків хвороби на територію України.

Головне про коронавірус в Україні

Станом на 1 квітня в Україні у МОЗ офіційно підтвердили 669 позитивних результатів на коронавірус COVID-19, померли від недуги 17 людей.

Найбільше хворих у Києві. Також значно зросла кількість нових випадків на Черкащині.

Наразі усі області, окрім Миколаївської, мають випадки зараження SARS-СoV-2.


Як не захворіти на коронавірус/Інфографіка 24 Каналу

​Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.