Смерть жінки підтвердив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко під час брифінгу.

Читайте також: Радомишль і коронавірус: що відомо про стан хворої жінки

Померла 71-річна жінка з Радомишля, в якої виявили хворобу. Жінка померла сьогодні вдень, з ранку вона була на апараті штучній вентиляції легенів, стан її різко погіршився, врятувати її не змогли.

МОЗ України висловила співчуття рідним. У відомстві додали, що під наглядом лікарів перебувають близькі родичі, з якими вона проживала, та інші люди, з якими вона контактувала.

Померла жінка знаходилася в групі ризику. Як відомо, старше покоління людей найбільш вразливе до інфікування коронавірусом Covid-19 з летальними наслідками.

Деталі про перебіг хвороби жінки

  • У лютому жінка подорожувала Польщею, вже на початку березня повернулася до Львова, де гостювала у родичів, після чого приїхала до свого міста – до Радомишля.
  • Жінка відчула занедужання 3 березня, звернулася за допомогою до лікарів, їй виміряли тиск і відпускали додому. У МОЗ запевнили, що ці лікарі наразі перебувають на обсервації, адже теж можуть бути інфіковані.
  • Відомо, що 8 березня жінка ходила на службу до місцевої церкви, де цілувала ікони.
  • Госпіталізували жінку лише тоді, коли їй стало зовсім погано. 12 березня тест підтвердив, що вона хвора на коронавірус у неї також виявили двосторонню пневмонію.
  • Вже наступного дня у пенсіонерки почав падати рівень кисню в крові, тож лікарі вирішили приєднати її до апарату штучного дихання. Стан жінки стабілізувався, проте вже через годину їй різко погіршало. Лікарі п'ять разів реанімували хвору, проте врятувати не змогли.
  • Тепер під охороною та наглядом лікарів перебувають 10 родичів пацієнтки, зокрема троє дітей. Симптомів коронавірусу у них поки не виявлено. Також ізольовані медичні працівники, з якими контактувала жінка.
  • У місті Радомишль запроваджують надзвичайний стан, який передбачає певні обмеження, зокрема – закриття розважальних закладів та місця перебування великої кількості людей. Також у 14-тисячному місті зупинено рух маршруток, зачинений навіть місцевий базар.

Статистика смертності від коронавірусу

Найменші ризики захворіти на коронавірус у вікової групи – 10 – 39 років – показник всього 0,2%. Для 40-49-річних – відповідно 0,3%; для 50-59-річних – 1,3%; для 60-69-річних – 3,4%, для 70-79-річних – 7,8%.

У зоні найбільшого ризику перебувають літні люди у віці 80+, для них цей показник становить 13,5%.

Коронавірус у цифрах
Дані про смертність від Covid-19/Інфографіка 24 Каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.