Про це йдеться в дослідженні групи вчених з Австрійського агентства по навколишньому середовищу і Віденського університету, пише EurekAlert!.

Читайте також: Назвали неочікувану користь фізичної активності для чоловіків

Вони провели аналіз зразків екскрементів добровольців з восьми країн: Австрії, Італії, Росії, Нідерландів, Фінляндії, Польщі, Японії та Великобританії.

Вчені виявили у кожному зразку мікрочастинки дев'яти різних видів пластику. У середньому у кожних 10 грамах аналізів можна було знайти 20 мікрочастинок розміром від 50 до 500 мікрометрів.

В організмі людини знайшли частинки мікропластику
В організмі людини знайшли частинки мікропластику

Окрім цього, добровольці вели щоденник харчування. Аналіз записів показав, що всі учасники їли їжу, яка запакована в пластик або ж пили воду з пластикових пляшок.

Шість з восьми чоловік також їли морську рибу – в океан, за різними оцінками, потрапляє до 5% всього пластику.

В океан потрапляє до 5% всього пластику
В океан потрапляє до 5% всього пластику

Дослідження на тваринах показали, що попри найбільшу концентрацію мікропластику у кишківнику, ці частинки можуть потрапляти в кров, лімфу та печінку.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.