Як заявив голова біофармацевтичної компанії deCODE genetics Карі Стефанссон, це може бути перший зареєстрований випадок подвійної інфекції такого роду. Про це повідомили на сайті Reykjavík Grapevine.

Цікаво Карантин проти економіки: скільки витримає світ

Вчені переконані, що мутований другий штам може бути небезпечнішим, оскільки саме його виявляють в інфікованих людей. Якщо це так, коронавірус може мутувати і стати більш заразним з плином часу.

Однак Стефанссон не зміг підтвердити цю теорію і припустив, що це може бути збігом. Він також зазначив, що, згідно з міжнародними базами даних, мутація, знайдена у зразку, взятому у цього пацієнта з подвійною інфекцією, не виявлена ​​за межами Ісландії.

Що відомо про штами коронавірусу?Коронавіруси – це сімейство вірусів. Їхнім природним резервуаром є тварини: пальмові цевети, кажани, навіть кобри. Коронавіруси також РНК-віруси, тому мають високу частоту мутацій і швидко змінюються, зокрема стають патогенними для людей.

Такі коронавіруси вперше були ідентифіковані в середині 1960-х років. Разом з новим штамом коронавірусу, який зараз активно поширюється в Китаї та інших країнах, їх існує вже сім.

Станом на 25 березня у світі на коронавірус захворіли 423 621 людина. Недуга забрала життя 18 910 людей. Одужати вдалося 109 154 людині.

Як вберегтися від коронавірусу:

  • часто та ретельно мити руки милом та водою;
  • не торкатися брудними руками очей, носа чи рота;
  • уникати тісного контакту з хворими людьми.

Як людство боролося з недугами, що захопили весь світ: дивіться відео