Що відомо про ефективність препарату

Перші експерименти оцінки ефективності препарату EIDD-2801 розпочали ще минулого року, і що цікаво, результати досліджень продемонстрували ефективність проти SARS і MERS – родинних SARS-CoV-2 коронавірусів, які у 2003 і 2012 років. Нові експерименти показали, що EIDD-2801 має значну ефективність для у лікуванні COVID-19.

До теми Знайшли препарат, який прискорює одужання від COVID-19

Як проводили дослідження

  • Результати отримані на новій моделі мишей, яким імплантували тканину легенів людини (це було необхідно, оскільки людські коронавіруси НЕ реплікуються у мишей).
  • Далі вчені інфікували тканини легенів SARS-CoV-2, після чого спостерігали, як швидко EIDD-2801 буде пригнічувати розмноження вірусу в організмі.
  • Спершу EIDD-2801 вводили через добу або 48 годин після впливу SARS-CoV-2, повторюючи лікування кожні 12 годин.

Результати експерименту

Всього через 2 дні вчені зафіксували різке і більш ніж 25000-кратне зниження кількості вірусних частинок в тканинах легенів, якщо лікування розпочинали вже через добу після інфікування. 2

Якщо терапію розпочинали через 48 годин, то вірусне навантаження знижувалось на 96%.


Вчені окреслили ефективність препарату як високу / Фото Unsplash

Препарат, як профілактика COVID-19

Вчені також спробували протестувати профілактичний потенціал EIDD-2801 і вводили його за 12 годин до зараження і потім кожні 12 годин. У цьому випадку ліки значно знижували реплікацію вірусу.

Крім того, вірусне навантаження на організм знизилось в більш ніж 100 тисяч разів. Результати підтвердили 2 незалежні експерименти.

В цілому, дослідження показують, що EIDD-2801 може бути ефективний не тільки в лікуванні і профілактиці COVID-19, але і виявитися високоефективним засобом проти майбутніх спалахів коронавірусів,
– зауважив співавтор дослідження Ральф Барік.

Перспектива застосування препарату

Зараз EIDD-2801 тестують в 2 і 3 фазах клінічних досліджень, які повинні довести безпеку і ефективність препарату для людини. У разі успіху ліки планують випускати в таблетках.