Найбільш уражені цим захворюванням провінції Анголи: Луанда, Уамбо, Маланж, Квандо Кубанго, Бенгела, Бенгу, Біе, Мошіку.

Читайте також: Чоловік підчепив небезпечну інфекцію після вживання немитого яблука

Проказа – що це?
Хронічне інфекційне захворювання, зазвичай вражає шкіру і периферичні нерви.

За даними Міністерства охорони здоров’я Анголи, на кінець січня 2019 року в країні, яка входить до списку 22 країн з найбільш високим показником на проказу, зафіксовано 618 нових випадків цього захворювання.

А громадянам України, які вже перебувають в Анголі, радять дотримуватися рекомендацій місцевих органів влади та медичних служб. У випадку виникнення симптомів захворювання, громадянам України потрібно невідкладно звернутися до медичної установи для отримання необхідної допомоги.

Проказа – симптоми

При лепроматозній проказі з'являються великі і симетричні ураження шкіри у вигляді плям, бляшок і вузлів з щільним опуклим центром і розпливчастими кордонами. Через потовщення шкіри поступово формуються каліцтва.

При туберкулоїдній проказі формується пігментовані плями з чіткими контурами і зниженою шкірної чутливістю. Потім пляма збільшується, краї піднімаються. Центральна частина, навпаки, западає і атрофується.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.