Глава МОЗ наголошує, що завдяки цьому українці не будуть змушені їздити за кордон, щоб врятувати життя.

Читайте також Регулятор ЄС визнав ефективність і безпечність вакцини AstraZeneca

Максим Степанов також розповів про досягнення України в цій галузі. Так, за минулий 2020 рік в Україні провели:

  • 95 операцій з трансплантації нирки,
  • 9 – серця,
  • 17 – печінки.

Впевнений, цьогоріч зробимо щонайменше вдвічі більше таких операцій. Також у 2020 році 226 пацієнтам профінансували за державні кошти послуги органної трансплантації за кордоном. З одного боку, цим людям врятували життя. Але якби ми робили ці операції в Україні – змогли б врятувати в 3–4 рази більше осіб,
– заявив Максим Степанов.

За його словами, це дуже важливо, щоб галузь трансплантації була максимально чистою та прозорою, "а українці не мали підстав вірити фейкам про чорних трансплантологів".

"Бо трансплантація – це про життя", – додав міністр.

Трансплантація в Україні: що відомо

  • У грудні 2020 року в Україні були прийняті два важливих нормативних акти.
  • Також раніше був створений і затверджений Український центр транспланткоординації – основний центр, який буде займатися всіма питаннями трансплантації.
  • Перша постанова розширила перелік закладів охорони здоров'я, які долучаються до пілотного проєкту з трансплантації, який веде виключно МОЗ.
  • Друга постанова, як сказав Максим Степанов, є не менш важливою з точки зору системного розвитку трансплантації.

"Це положення про Єдину державну інформаційну систему трансплантації органів і тканин. Мета цієї постанови – забезпечити запуск з 1 січня 2021 року цією системи, яка повинна забезпечити зіставлення пари донор-реципієнт. Без цієї системи не зможе повноцінно функціонувати система трансплантації", – додав глава МОЗ.