Про це заявив начальник Головного управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужби) у Києві Олег Рубан.

Також на тему: Чи будуть вакцинувати українців по другому колу наразі: відповідь Ляшка

Обов'язкова вакцинація в Україні

Що стосується заохочення – такого бонусу немає. А що стосується обов'язковості – це може бути у разі ухвалення рішення головного державного санітарного лікаря України пана Кузіна,
– сказав Рубан.

За його словами, якщо Кузін винесе таку постанову, то вона буде обов'язковою до виконання в усіх сферах. І районні, місцеві адміністрації, територіальні органи будуть контролювати це. У разі обов'язковості вакцинації за відмову від щеплень буде передбачено покарання.

"Є норма закону щодо захисту населення від інфекційних хвороб, якщо є загроза для оточення, і таке рішення ухвалив головний державний санітарний лікар – то це обов'язково для виконання", – наголосив Рубан.

Вакцинація в Україні: коротко

  • Вакцинація проти коронавірусу SARS CoV 2 почалася в Україні 24 лютого 2021 року.
  • На початку квітня МОЗ заявило про намір забезпечити можливість щеплення 60-70% дорослого населення України до кінця 2021 року. Це 47 мільйонів щеплень проти COVID-19.
  • Новий міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко пообіцяв вакцинувати від коронавірусу 5 мільйонів українців за літо.
  • Зараз в Україні проводять щеплення трьома препаратами: AstraZeneca, Comirnaty/Pfizer-BioNTech та CoronaVac/Sinovac Biotech.
  • Загалом, від початку вакцинальної кампанії щеплено 2 415 054 людини, з них отримали 1 дозу – 2 415 052 людини. Повністю імунізовані та отримали 2 дози – 1 258 703 особи (із них двоє осіб отримали одну дозу за кордоном).

вакцинація в Україні, етапи, МОЗ
План вакцинації українців / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу