Вакцинація дітей в Україні може розпочатись вже влітку 2021 року. Про це ефірі програми "Сніданок з 1+1" розповів головний санітарний лікар країни Ігор Кузін.

До теми У МОЗ розповіли, коли в Україні можуть ввести вакцинацію третьою дозою

Ми будемо пропонувати вакцинувати дітей тільки тих, які мають супутні захворювання або високі ризики пов'язані з COVID... Швидше за все, що влітку. І це буде стосуватися не 100% дітей, а тільки тієї когорти, яка має важкі супутні захворювання або високі ризики ускладнень від COVID,
– зауважив він.

Нагадаємо, раніше міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко не виключив, що вікові категорії для вакцинації від COVID розширять і почнуть прищеплювати підлітків.

COVID-вакцинація дітей у світі: що відомо

  • У США вже розпочалась вакцинація дітей віком від 12 до 16 років. Їх щеплюють препаратом від Pfizer-BioNTech.
  • У Канаді теж дозволили використання цього препарату для вікової групи 12 – 16 років.
  • Нещодавно Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) схвалило Pfizer-BioNTech для щеплення дітей у віковій категорії 12 – 15 років. Європейська комісія погодилась з цим рішенням.
  • Вакцина проти COVID-19 від компанії Sinovac теж отримала схвалення Китаю для щеплення дітей та підлітків в екстрених випадках. Відтепер в країні препарат можна застосовувати на дітях віком від 3 до 17 років.
  • Вчені провели дослідження ефективності вакцини CoronaVac у на дітях та підлітках віком від 7 до 14 років. Препарат викликав у піддослідних сильну імунну відповідь на SARS-CoV-2.