Захворюваність може стрімко зрости після того, як люди повернуться на роботу, а діти знову почнуть ходити до школи. Про це в матеріалі РБК-Україна розповіли лікарі-імунологи.

До теми Ліжок вистачає: Ляшко пояснив, чому в Україні не продовжили локдаун

Окрім цього, ситуацію можуть ускладнити й мутації коронавірусу. Хоч поки що немає доказів їхньої циркуляції на території України.

Завідувачка кафедри епідеміології Львівського національного медуніверситету та експертка ВООЗ з реагування на епідемічні загрози Наталія Виноград вважає, що Україна минула найкращий період розвитку епідемії, який можливий взимку. Натомість попереду епідемічна ситуація може ускладнитись, бо "це закони розвитку епідемічного процесу: поширення збудників і закономірне сезонне зростання захворюваності респіраторними інфекціями в лютому".

Завідувач лабораторії імунореабілітології Інституту імунології та мікробіології імені Мечникова Андрій Волянський додав, що в останні дні карантину в Україні зросла добова смертність серед пацієнтів з коронавірусом.

Є ризик того, що кількість смертей зросте до 250 – 400. Це сьогоднішні показники Польщі. Дуже ймовірно, що нас це чекає вже в найближчі тижні,
– розповів він.

До слова, 25 січня Україна повертається до карантинних обмежень, які діяли в країні до 8 січня. Вони триватимуть до 28 лютого.

Правила карантину в Україні з 25 січня по 28 лютого:

  • Не можна відвідувати заклади освіти групами понад 20 людей. Окрім закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти. Тобто обмеження більше стосується ВНЗ;
  • Якщо на самоізоляції перебуває понад 50% учнів і персоналу, заклад освіти відвідувати заборонено;
  • В закладах освіти не можна проводити масові заходи за участю більш ніж однієї групи, класу дітей;
  • Не дозволяються банкети, святкові заходи та майстер-класи у розважальних закладах і закладах громадського харчування;
  • Кількість відвідувачів в музеях і на виставках повинна бути не більшою ніж 1 людина на 10 кв. м;
  • Під забороною проведення масових заходів, зокрема, концертів, спортивних, рекламних та інших, в яких бере участь понад 20 осіб і не дотримана дистанція в 1,5 метр між учасниками. Винятком є ​​офіційні та професійні спортивні заходи без глядачів, іспити для нотаріату та заходи, необхідні для забезпечення роботи органів влади;
  • Кінотеатри та заклади культури не повинні бути заповнені на більш ніж 50% місць одного залу;
  • В громадському транспорті кількість пасажирів повинні відповідати кількості місць;
  • Проведення дискотек та робота нічних клубів заборонені.