Тепер дитину можна вакцинувати проти коронавірусу незалежно від приналежності до групи ризику або незалежно від того, чи поїде вона за кордон. Поки що підлітка у віці від 12 років можна щеплювати препаратом Comirnaty від компаній Pfizer та BioNTech.

Актуально Україну накриє вірусна хвиля: як посилити ефект вакцинації

Умови вакцинації дітей

  • Діти, яким за станом здоров'я не загрожує важка форма COVID-19, можуть зробити щеплення тільки за умови наявності вакцини.
  • Протипоказання до вакцинації таке ж, як і у дорослих – наявність алергії на один з компонентів препарату Comirnaty.
  • Препарат потрібно вводити двома дозами з інтервалом між щепленням від 21 до 28 днів.
  • Якщо дитину потрібно вакцинувати й від інших хвороб (до прикладу, проти грипу) – необхідно дотримуватись 14-денного інтервалу між введенням різних препаратів. Виняток – екстрена вакцинація.

З 13 жовтня був прийнятий наказ про введення в дію рішення Оперативного штабу. відповідно до якого дозволили вакцинувати дітей від 12 років незалежно від їхньої приналежності до групи ризику або певних соціальних показань, які були до того,
– заявив прессекретар МОЗ Роман Борщ.

Чи потрібна згода батьків

Прессекретар відомства пояснив, що щеплення дітей у віці від 12 до 16 років проводиться лише за згоди батьків і лише у їхній присутності. Для того, аби вакцинувати свою дитину, батьки повинні отримати направлення у свого педіатра або сімейного лікаря та взяти документ з собою у пункт щеплення.

Натомість підліток від 16 років може самостійно узгодити вакцинацію зі своїм лікарем.

Обираючи пункт щеплення важливо дізнатися, чи проводять там вакцинацію Pfizer-BioNTech.

Чи може дитина отримати COVID-сертифікат

Поки що це неможливо, оскільки чинні сертифікати вакцинації потребують верифікації й Дія підпису, які не можуть отримати громадяни у віці до 18 років.

Але у Мінцифри заявили, що нині працюють над цим питанням.