19 червня Верховна рада ухвалила відповідний законопроєкт №3636 за основу та в цілому. За документ проголосували 311 нардепів. 25 червня президент Володимир Зеленський підписав цей закон у зв'язку зі зростанням захворюваності, повідомляє 24 канал.

Читайте також У чому небезпека експериментальних ліків: Супрун розкритикувала протоколи МОЗ по COVID-19

Рішення продовжує до 1 січня 2021 року строк дії закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення лікування коронавірусної хвороби (COVID-19)" від 30 березня №539-ІХ.

Яка суть закону?

Закон №539-IХ дозволив лікувати хворих на коронавірус незареєстрованими ліками, що рекомендовані офіційним органом США, країн – членів Євросоюзу, Великобританії, Швейцарії, Японії, Австралії, Канади, Китаю, Ізраїля для лікування COVID-19 у відповідній країні.

Передусім, йдеться про випадки, коли лише новий препарат може врятувати життя пацієнта.

Також цей документ дозволив використовувати зареєстровані ліки за показаннями, незазначеними в інструкції для медичного застосування за умови наявності доведеної ефективності щодо лікування COVID-19.

Строки клінічних випробувань скоротили

Закон суттєво скоротив строки проведення передбачених законодавством процедур для проведення клінічних випробувань та реєстрації ліків.

Але даний документ діяв лише до 1 липня 2020 року. Тепер же він буде чинним до 1 січня 2021 року.

Закон набирає чинності наступного дня після його опублікування.