Друга бустерна доза в Україні

Про це на брифінгу розповів заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін. За його словами, ситуація із коронавірусною хворобою наразі контрольована, але можливе подальше зростання кількості випадків захворювання.

Також на тем: Скільки часу зберігаються антитіла після коронавірусу: нове дослідження

Ігор Кузін

“Один із важливих етапів цієї готовності – це вакцинація, у першу чергу для груп ризику. Щоб якомога більше людей могли захистити себе від госпіталізації та смерті внаслідок COVID-19, ми дозволяємо другу дозу всім охочим, проте особливо радимо її робити людям із хронічними захворюванням та людям віком 60+”.

Він також наголосив, що щеплення – це не лише про власний захист, вакцинуватись – це значить не створювати навантаження на лікарні, які мають рятувати життя нашим військовим.

Нові схеми вакцинації

  • Китайську інактивовану вакцину CoronoVac можна використовувати для бустерного щеплення після застосування інших вакцин.
  • Тепер бустер можна зробити через 5 місяців після завершення базового курсу. Раніше цей термін складав щонайменше 6 місяців.
  • Дозвіл вакцинації дітей віком 5 – 11 років проти COVID-19. Раніше в Україні була дозволена вакцинація дітей віком від 12 років.

Як відбувається введення бустерних вакцин в Україні

  1. Дорослі люди від 18 років повинні отримати базовий курс щеплень проти COVID-19 однією дозою вакцини Janssen або двома дозами вакцин CoronaVac чи Pfizer.
  2. Через 5 місяців після первинного курсу всім людям, старшим за 18 років, мають зробити перше бустерне щеплення.
  3. Через 4 місяці після першого бустеру дорослим потрібно зробити друге бустерне щеплення.