Кредитні кошти можуть надійти у рамках проєкту підтримки вакцинації від COVID-19 в Україні. Про це говорили під час спільної наради Мінфіну та МОЗ зі Світовим банком 5 лютого.
Читайте також Вже цього тижня: Pfizer зареєструє свою вакцину в Україні
Мінфін підтримує ініціативи Світового банку з реалізації спільного з МОЗ проєкту "Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні". Однак слід розуміти, що це кредитні кошти, а тому їх спрямування має бути обґрунтованим та раціональним.
– заявив заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев.
Він наголосив, що Україна має виконати всі зобов'язання, щоб покращити інвестиційний мікроклімат у державі.
Про що ще говорили на нараді
На нараді також обговорили питання підтримки сфери охорони здоров’я у частині проведення вакцинації від COVID-19, що передбачає поповнення загального фонду Державного бюджету.
Показником виконання буде визначено відсоток осіб групи ризику, які вакцинувалися відповідною кількістю доз. Таким чином, за умови проведення вакцинації 10 мільйонів осіб з груп ризику, Україна зможе отримати допомогу в 30 мільйонів доларів.
Вакцинація в Україні: коротко
- Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна отримає 4 вакцини проти коронавірусу. Мовиться про ліки компаній Pfizer, Sinovac, AstraZeneсa і Novavах.
- В Україні вакцинація населення має розпочатися 15 лютого, але дату можуть перенести.
- Насамперед вакцинуватимуть людей, які належать до групи ризику. Зокрема медиків, що працюють з хворими на коронавірус, мешканців будинків похилого віку та військовослужбовців на передовій.
- Глава держави готовий вакцинуватися одним із перших, щоб довести українцями безпечність щеплень.
План вакцинації українців / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу