Про це заявив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко ефірі каналу "Україна 24".

Також на тему: "Є два шляхи – санлікар Ляшко про боротьбу з коронавірусом в Україні"

Ми повинні розуміти, що розробка вакцини – це досить недешеве задоволення. 10 мільйонів на першій стадії – це розробка пошуку технологій. Далі, коли є технологія, треба її адаптувати та подивитися на ті технології, якими володіють наші фармацевтичні виробники. І далі поєднувати замовлення держави, готовність і спроможність наших фармацевтичних виробників,
– пояснив Ляшко.

Оскільки розробка вітчизняної вакцини справа з недешевих і не відомо скільки може зайняти часу, наразі МОЗ просить вітчизняних фармацевтичних виробників, щоб вони подумали над можливістю виробництва в України іноземних вакцин, випробування яких уже завершується.

Без різниці, якої країни-виробника – європейського, американського, індійського. Якщо вакцина доведе свою ефективність і є можливість виробляти, то краще, щоб на вітчизняних площах це було розроблено і забезпечено українців,
– додав головний санлікар.

Що відомо про кандидати-вакцини проти COVID-19

У ВООЗ сподіваються, що до 2021 року буде принаймні одна ефективна вакцина, але вона буде доступна тільки в "обмежених кількостях".

У світі вже 10 вакцин перебувають на останньому етапі клінічних випробувань. Вакцинами-кандидатами стали близько 40 препаратів, декілька з них можуть отримати реєстрацію від ВООЗ вже наприкінці 2020 року.

Чи готові українці безкоштовно вакцинуватись від коронавірусу
Чи готові українці безкоштовно вакцинуватись від коронавірусу / Інфографіка 24 каналу